چرا فاز دوم آبرسانی به غیزانیه هنوز افتتاح نشده است؟ - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
جامعه » چرا فاز دوم آبرسانی به غیزانیه هنوز افتتاح نشده است؟

به گزارش گروه استان‌های بیلبورد چی از اهواز، پس از آنکه بی آبی در غیزانیه به یک مسئله ملی و مطالبه عمومی تبدیل شد، اقدامات برای آبرسانی به ۸۰ روستای این منطقه نیز آغاز شد.

فاز نخست آبرسانی به غیزانیه در تاریخ ۲۵ خرداد ماه امسال به بهره برداری رسید و وارد مدار شد. در همان زمان مسئولان از جمله مدیرعامل آب و فاضلاب خوزستان و همچنین استانداری وعده دادند که ۵۰ روز دیگر فاز دوم آبرسانی به غیزانیه افتتاح می‌شود.

تا به امروز که بیش از یک ماه از وعده تعیین شده برای افتتاح فاز دوم آبرسانی به غیزانیه می گذرد، اما همچنان این وعده نیز عملیاتی نشده است و این در حالی رخ می دهد که مردم ۳۷ روستای تحت پوشش فاز نخست نیز از آبرسانی راضی نیستند. در برخی روستاها، آب در لوله ها جاری شده و راضی کننده بوده، در همین حال برخی روستاها همچنان فاقد آب شرب هستند.

 

سرتیپ پاسدار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان پیشتر گفته بود که اجرای کامل و جامع آبرسانی به روستای تحت پوشش فاز یک در گرو افتتاح فاز دوم آن است. هر چند که کم کم زمزمه‌های رسیدن آب به دیگر روستا‌های غیزانیه نیز به گوش می‌رسید، اما وزارت نیرو اعلام کرد کمبود اعتبارات موجب کُندی در روند اجرای طرح فاز دوم شده و بهره برداری حداقل به نیمه‌های شهریور موکول می‌گردد.

پاسخگو نبودن مسئولان آبفا در خصوص وضعیت غیزانیه

بنابر اطلاعات سازمان آبفای خوزستان تاکنون بیش از ۲۳ کیلومتر لوله گذاری فاز دوم اجرا شده و تنها ۵ کیلومتر آن باقی مانده است. نیسی، معاون طرح توسعه آبفا روستایی خوزستان پیشتر در گفت و گو با خبرنگار ما گفته بود که فاز دوم تا ابتدای شهریور به پایان می‌رسد هر چند کار‌های مربوط به لوله و آزمایش آن نیز زمان بر است. اگر چه علی رغم این سخنان و وعده‌ها تاکنون خبری از بهره برداری از فاز دوم آبرسانی به غیزانیه نشده است.

به منظور پیگیری دیر کرد در اجرای طرح فاز دوم آبرسانی به روستاهای غیزانیه و مشرحات، تصمیم گرفتیم تا مسئله را از شرکت آبفای خوزستان دنبال کنیم، اما با دَر‌های بسته مواجه شدیم. صادق حقیقی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان به تماس‌های مکرر پاسخی نداد و آریا خاکی، مدیر امور آبفای روستایی اهواز ضمن جوابگو نبودن به تماس‌ها از پاسخگویی به پیام‌ها هم امتناع کرد. جواب دریافتی از عادل حزباوی، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان نیز تنها بوق اشغال  بود.

مردم روستاهای غیزانیه چه می گویند؟

رضا، یکی از ساکنان روستا‌های غیزانیه در گفت و گو با خبرنگار ما با بیان اینکه مسئولان به ما وعده دادند آب در لوله‌های منازل جاری می‌شود، گفت: این امر هنوز محقق نشده و ما نیز همچنان منتظر هستیم، زیرا انتظار داریم به وعده‌های خود جامه عمل بپوشانند. نزدیک به ۴ ماه است که وعده پشت وعده می‌دهند، اما در عمل هنوز شاهد رخداد خاصی نیستیم.

کمبود آب در روستا‌های غیزانیه پیشتر منجر به زد و خورد با ماموران نیروی انتظامی و مسدود شدن جاده ترانزیتی اهواز-امیدیه-رامهرمز شده بود. امید است تا مسئولان با عمل به وعده‌های خود، خوزستان را جولانگاه، فرصت طلبان نکنند.

انتهای پیام/ن

منبع: yjc
وبسایت تحلیلی خبری بیلبورد چی

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان