داشتن دو یا چند دامنه روی یک سایت - اخبار بیلبورد چی
شما اینجا هستید
آموزش های وبمستر ها » داشتن دو یا چند دامنه روی یک سایت

اگر مطلب قبلی را که در مورد داشتن بیشتر از یک سایت با یک هاست رو خوانده باشید، حتماً می دانید که در این مطلب هم در ادامه مطلب قبل به بررسی قابلیت های Addon Domain می پردازم. قابلیت دیگر ادد آن دومین این است که شما می توانید دو دامنه را روی یک سایت ست کنید. و با هر دامنه که وارد شوید، ادامه آدرس دهی با آن آدرس باشد.برای اینکه دو دامنه و دو آدرس را روی وبسایت یا وبلاگ خود داشته باشید، کافیست دامنه دوم را طبق آموزشی که در مطلب قبلی ارائه دادم، ادد آن دومین کنید. با استفاده از Addon Domain می توانید به راحتی با چند آدرس وارد سایت خود شوید.

کاربران وردپرسی

برای کاربران وردپرسی افزونه ای وجود دارد. این پلاگین وردپرس به راحتی این امکان را برای شما فراهم کرده که شما می توانید دو دامنه روی وبلاگ خود داشته باشید. فقط کافیست افزونه را نصب کنید سپس دامنه دوم را پارک ( Park Domain ) کنید و بعد از آن در صفحه تنظیمات افزونه دامنه دوم را وارد و تنظیم کنید. این افزونه به نام Domain Mirror و آموزش تنظیم کردن پلاگین در صفحه این افزونه موجود است.

تنظیم این افزونه بسیار ساده هست. برای Domain 1 اطلاعات دامنه اصلی را وارد کنید و سپس دکمه Get Current Domain را بزنید. برای Domain 2 نیز اطلاعات دامنه ای که می خواهید اضافه کنید را وارد کنید.

اخبار بیلبورد چی | جدیدترین اخبار ایران و جهان