سلام به بیلبورد چی خوش آمدید.در این مقاله به آموزش حذف رونوشت ها در مطالب وردپرس می پردازیم. بهینه سازی دیتابیس وردپرس یکی از راه‌هایی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا سرعت وبسایت وردپرسی خود را تا حد مطلوبی افزایش دهید. چرا که هر چه حجم دیتابیس سایت شما کمتر باشد و دیتاهای نامرتبط در آن حذف شوند داده‌ها و درخواست‌ها سریعتر پردازش شده و در نهایت سرعت سایت افزایش می‌یابد. یکی از راه‌های بهینه‌سازی دیتابیس از طریق رونوشت‌ها در وردپرس صورت می‌گیرد. رونوشت یکی از قابلیت‌های وردپرس است که وقتی در حال تهیه مطلب و نوشته در سایت خود هستید وردپرس به صورت خودکار از آخرین تغییرات انجام گرفته بر روی وردپرس پشتیبانی گرفته و در خود ذخیره می‌کند.

بنابراین هرگاه ارتباط شما با سایت وردپرسی به هر دلیلی قطع شود آخرین تغییرات انجام گرفته در هر مرحله در سایت قرار دارد و به همین ترتیب با اتصال مجدد می‌توانید به ادامه نوشته خود بپردازید و چیزی را از دست ندهید.

آموزش حذف رونوشت ها در مطالب وردپرس

اما مشکلی که در رونوشت‌ها وجود دارد این است که با گذشت مدت زمان طولانی تعداد رونوشت مطالب افزایش یافته و داده‌های مختلفی در دیتابیس بر روی هم انباشته می‌شوند که خود این موضوع باعث کاهش شدید سرعت سایت و پردازش اطلاعات آن می‌گردد. بنابراین لازم است تا هرازگاهی رونوشت‌های مطالب را حذف کنید.

نکته: بهتر است رونوشت های مطالب قدیمی را حذف و دیتابیس خود را بهینه سازی کنید.

 آموزش حذف رونوشت ها در مطالب با افزونه Optimize Database after Deleting Revisions

آموزش حذف رونوشت ها در مطالب وردپرس را با افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان افزونه Optimize Database after Deleting Revisions در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته است تا بیش از ۸۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۸ را ازآن خود نماید.

حذف رونوشت ها در مطالب وردپرس با افزونه Optimize Database after Deleting Revisions

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی با عنوان Optimize Database در بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه افزونه هدایت شده و شروع به بهینه سازی دیتابیس خود کنید.

راهنمای کار با افزونه Optimize Database after Deleting Revisions

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید در صورتی که مایل هستید تا رونوشت‌ها به صورت خودکار بعد از مدت زمانی که تعیین می‌کنید از سایت حذف شوند ابتدا تیک گزینه Delete revisions older than را فعال کرده و سپس زمان دلخواه خود را بر اساس روز وارد کنید.

وردپرس به صورت خودکار هنگام تهیه رونوشت مطالب از هر تغییری که بر روی نوشته انجام می‌گیرد یک ذخیره ایجاد می‌کند که با مراجعه به رونوشت مطالب قادر خواهید بود تا به هر یک از آنها دسترسی داشته باشید، بنابراین اگر می‌خواهید تا تعداد رونوشت برای هر نوشته را محدود کنید تیک گزینه حداکثر تعداد ذخیره رونوشت های اخیر به ازای هر پست / صفحه را فعال کرده و تعداد دلخواه خود را وارد کنید. روشن است که در صورتی که تعداد رونوشت از این تعداد بیشتر شوند رونوشت‌های قبلی حذف خواهند شد.

بیشتر بدانید:  Keyword Stuffing چیست؟ و تاثیر منفی آن بر سئو

تیک سایر گزینه‌ها را پس از حذف رونوشت‌ها برای بهینه‌سازی دیتابیس وردپرس بر اساس چیزی که می‌خواهید سفارشی سازی کرده و سپس به بخش زمان‌بند مراحعه کنید. در بخش زمان‌بند قادر خواهید بود تا زمانبندی دلخواهی برای حذف رونوشت‌ها در وردپرس ایجاد کرده و بهینه‌سازی دیتابیس وردپرس از طریق رونوشت‌ها را به صورت ساعتی، دو بار در روز، روزانه، هفتگی و ماهانه زمان‌بندی کنید. در صورت زمان‌بندی کردن برنامه‌ای که ایجاد می‌کنید به صورت خودکار اعمال شده و رونوشت‌ها حذف خواهند شد.

پیشنهاد بعدی افزایش امنیت صفحه ورود سایت

یکی از اتفاقاتی که پس از رونوشت‌ها انجام می‌گیرد این است که صرفا به محتوای نوشته محدود نمی‌شود و به سایر جداول وردپرس که مربوط به افزونه‌ها مختلف و داده‌های ان‌ها نیز می‌باشد تلقی خواهد شد. بنابراین وقتی شما رونوشت خود را پاک می‌کنید عملا فقط بخش نوشته‌ها تغییر خواهند کرد و دیتای موجود در جداول افزونه‌ها باقی خواهند ماند.

لذا به قسمت پایین همین صفحه اسکرول کرده و کلیه جداولی که تحت تاثیر رونوشت مطالب وردپرس قرار دارد را انتخاب کنید تا پس از حذف رونوشت داده‌های جداول نیز بهینه شده و اطلاعاتی که در حالت ذخیره شده باقی هستند نیز از جداول حذف شوند. در نهایت اگر به صورت دستی این کار را انجام می‌دهید بر روی دکمه برو به بهینه‌ساز و اگر به صورت خودکار یک زمانبندی برای آن ایحاد می‌کنید بر روی ذخیره تنظیمات کلیک کنید.

در نهایت داده‌های موجود در دیتابیس بهینه شده و گزارش‌گیری آن‌ها را نیز در صفحه‌ای مشابه تصویر فوق می‌توانید مشاهده کنید. از آنجایی که افزونه در حالت لوکال تست شده و دیتابیس خاصی موجود نیست بهیه‌سازی خاصی را در نتیجه تصاویر نمی‌بینید، اما در حالتی سایت آنلاین بوده و حجم بالایی از دیتابیس را داشته باشید وضعیت فرق می‌کند.

دانلود افزونه